O mnie

Jagosz_Studio_o_mnie
Adrian Jagosz
Moja pierwsza gitara

Początki

Gram na gitarze od 11 roku życia, zaczynałem na pożyczonym od wujka akustyku, podobnym do tego obok. Różnica między tymi gitarami jest taka, że w pudle mojej była dziura zaklejona taśmą izolacyjną. Dodatkowo akcja strun była ustawiona bardzo wysoko. Męczyłem się strasznie, ale pozwoliło mi to też szybko wyrobić siłę w palcach. Długie godziny poświęcone na początku wyrobiły u mnie dobre podstawy techniczne do dalszego rozwoju.

Śpiewać każdy może

Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem śpiewać, ale na poważniej zacząłem około 16 roku życia. O wokalistę w nastoletnim zespole zawsze było ciężko, a ja chciałem pisać własne teksty – siłą rzeczy postanowiłem nauczyć się śpiewać na serio. Miałem kilku nauczycieli, konkretnie dwóch, ale większość pracy wokalnej wykonałem samemu – naśladując ulubionych artystów.

Grając na perkusji

Kolejne instrumenty

Oprócz gitary zawsze najbardziej fascynowała mnie perkusja. Z oczywistych przyczyn, ciężej było mi mieć do niej dostęp mieszkając od urodzenia w bloku. Gdy zacząłem pracować w salach prób, wykorzystałem każdą wolną chwilę na granie na perkusji, ucząc się z każdego możliwego źródła. By móc się sprawdzić zacząłem uczestniczyć w jam session a nawet dołączać do zespołów na stanowisku perkusisty.
Chcąc w pełni rozumieć jak zbudowane są utwory, które mnie inspirują, zacząłem grać na basie i klawiszach.

Moje wystąpienie na warsztatach

Warsztaty muzyczne

Między 2015 a 2019 rokiem uczestniczyłem w 7 turach wspaniałych warsztatów w Muzycznej Owczarni, gdzie miałem okazję uczyć się od i z najlepszymi muzykami w tym kraju. Zagraliśmy razem dziesiątki, jak nie setki utworów.
To między innymi tam nauczyłem się jak pracować w zespole, jak szybko uczyć się utworów, co jest w graniu naprawdę istotne a co tylko się takim wydaje.

Ja w domowym studio

Ucząc innych uczę siebie

Od około 5 lat uczę grać na instrumentach. Głównie na gitarze, chociaż zdarza mi się też na perkusji, a w zeszłym roku, nauczony doświadczeniami z warsztatów podjąłem się prowadzenia zespołów uczniów. Uczenie sprawia mi radość, rozwija mnie bardziej niż mogłem sobie to wyobrazić. Przede wszystkim zwiększa poziom skupienia, dyscypliny i w tym przypadku własny poziom opanowania instrumentu.

Dołącz do mnie

Chciałbym stworzyć społeczność, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Z jednej strony Akademię Jagosz Studio, gdzie chętni na rozpoczęcie przygody z muzyką zdobędą solidne podstawy a bardziej zaawansowani znacznie się rozwiną. Z drugiej strony miejsce, w którym twórcy będą mogli ze sobą oddziaływać, wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie się promować.

Jeżeli chciałbyś być tego częścią, dołącz do mnie!

Jeżeli interesują Cię lekcje w Jagosz Studio

Sprawdź na Lekcje w Jagosz Studio

Obserwuj mnie w mediach społecznościowych

Odwiedź moją stronę na facebooku https://www.facebook.com/JagoszStudio

Kontakt

Kontakt