Witaj w Jagosz Studio!

Początki

Cześć, dzisiaj oficjalnie witam Was na mojej stronie Jagosz Studio!

Chciałbym Wam po krótce opowiedzieć jak do tego doszło i co planuję w najbliższym czasie.
Jak pisałem na stronie O mnie, moja przygoda z gitarą zaczęła się w wieku 11 lat, jeszcze w szkole podstawowej.
Ale moja przygoda z muzyką zaczęła się dużo wcześniej. Właściwie muzyka to jedna z pierwszych rzeczy jakie pamiętam w swoim życiu.

Mój tata jest jednym z największych fanów muzyki jakich znam i jednocześnie kolekcjonerem nagrań. Od kaset, przez winyle po płyty CD i DVD – w domu zawsze było czego słuchać. Odkąd pamiętam byłem wystawiony na nagrania muzyczne z najróżniejszych gatunków i stylów. Chłonąłem te wszystkie nagrania w dużej części nieświadomie, aż pewnego dnia usłyszałem tę płytę:

Mój pierwszy świadomy wybór muzyczny
Iron Maiden – Brave New World (2000)

To właśnie zespół Iron Maiden był moim pierwszym świadomym wyborem muzycznym. Płytę Brave New World przesłuchałem kilkanaście razy a potem sięgnąłem po następne i szybko poznałem całą dyskografię Maidenów. Ale to właśnie Brave New World zagnieździła w mojej głowie myśl – Muszę nauczyć się grać na gitarze!

Razem zawsze raźniej

Szybko okazało się, że nie tylko ja wpadłem na taki pomysł. W tym samym momencie mój kolega z klasy Bartosz, zainspirowany inną muzyką postanowił wziąć do ręki gitarę. Trafiliśmy do tego samego nauczyciela – Rolanda Gajgała, w domu kultury w Bielsku Białej. Pod jego okiem spędziliśmy pierwszy rok naszej przygody z instrumentem. Bardzo dobrze wspominam pana Rolanda, ponieważ wpoił mi bardzo solidne podstawy, na których oparłem moją dalszą edukację muzyczną.

Właśnie te podstawy – z paroma moimi dodatkami – przekazuję wszystkim początkującym gitarzystom. Zresztą nie tylko początkującym, bo często się zdarza, że nawet bardziej zaawansowani muzycy mogą wyciągnać z nich coś wartościowego, wzbogacającego ich grę.

Dołącz do mnie

Dzisiaj uczę grać na gitarze już 5 rok. Stwierdziłem, że czas najwyższy rozszerzyć to co robię o więcej osób. Stworzyłem więc miejsce, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zapisać się na lekcje i sprawdzić nad czym aktualnie pracuję.
Dodatkowo, dla wszystkich moich uczniów stworzyłem zamkniętą grupę na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/jagoszstudio

Będziecie mogli chwalić się tam swoimi osiągnieciami i wzajemnie promować! Będą tam też materiały dostępne specjalnie dla Was!

Serdecznie zapraszam!

1 thought on “Witaj w Jagosz Studio!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *